Wizja

ART został założony przez Maćka Michniewicza i Marka „Bruno” Chrzanowskiego.

Maciek jest twórcą Akademii Rocka – szkoły, która od dekady pomaga pasjonatom realizować swoje marzenia o grze na instrumencie. Dziś Akademia Rocka to trzy placówki, studio nagrań oraz dział organizujący koncerty i eventy firmowe. Od początku istnienia Akademii Rocka jej mury odwiedziło blisko 2000 uczniów.

Marek „Bruno” Chrzanowski to nauczyciel gry na gitarze basowej, który w Akademii Rocka wyznaczył nowy standard. Jest absolwentem Edinburgh Napier University oraz współtwórcą największych zespołów rockowych w historii polskiej muzyki (m.in. Wilki i John Porter Band). Prowadzone przez niego zajęcia zawsze łączyły akademickie podejście do edukacji z rockowym artyzmem i doświadczeniem. Lekcje prowadzone z wykorzystaniem komputera i nowych technologii, stały się inspiracją dla programu nauczania ARTu.

W 2018 roku powstała idea Multimedialnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej II Stopnia ART. Miejsca, w którym uczniowie będą mogli nie tylko uzyskać dyplom muzyka, ale także takiego, które przygotuje ich do funkcjonowania we współczesnym świecie muzycznym.

Program nauczania ARTu bazuje na trzech filarach:

• wymagania programowe MKiDN – to co jest niezbędne, by uzyskać w Polsce dyplom muzyka
  • realne potrzeby rynku muzycznego – to, co jest faktycznie przydatne współczesnemu muzykowi
  • wymagania polskich i zagranicznych Akademii Muzycznych – to, co jest potrzebne, by po szkole II stopnia móc kontynuować naukę na polskich i zachodnich uczelniach

W skład szkoły wchodzą sale do lekcji indywidualnych, nowoczesna sala wykładowa, studio nagrań oraz sala prób. Dzięki temu każdy uczeń po czterech latach nauki nie tylko będzie potrafił grać na swoim instrumencie. Będzie też miał doświadczenie w pracy w studiu, będzie w stanie samemu nagrywać i produkować własną muzykę oraz będzie mógł pochwalić się konkretnym muzycznym dorobkiem.